Hydraulika siłowa

Hydraulika siłowa, to ogólna nazwa dziedziny hydrauliki obejmująca przekazywanie energii hydraulicznej przy pomocy nośnika jakim jest ciecz hydrauliczna (olej hydrauliczny). Jest to jeden z najlepszych znanych sposobów transferu energii (ciśnienia) z punktu zasilania (pompa hydrauliczna) poprzez przewody hydrauliczne do odbiorników (siłowniki, silniki hydrauliczne, cylindry hydrauliczne) pozwalający na uzyskanie dużych sił (momentów) w odbiornikach przy zachowaniu stosunkowo małych rozmiarów całego układu. Wykorzystanie cieczy do napędu maszyn ma długą historię, czego przykładem mogą być tzw. koła wodne napędzające młyny, jednak dopiero odkrycie przez Pascala, że podniesienie ciśnienia cieczy, w wyniku siły zewnętrznej, powoduje jego proporcjonalny przyrost w każdym innym punkcie pozwoliło na wykorzystanie ciśnienia przenoszonego przez ciecz na szerszą skalę. Praktyczne zastosowanie tego odkrycia miało miejsce w XVIII wieku, kiedy to zbudowano pierwszą prasę hydrauliczną. Na szerszą skalę hydraulika siłowa została wykorzystana w przełomie XIX i XX wieku, kiedy to układy wykorzystujące olej hydrauliczny pojawiły się w ówczesnych samochodach. Najważniejszym impulsem rozwoju tej technologii była II Wojny Światowej, kiedy zapotrzebowanie na wydajne systemy obrotu, unoszenia i pozycjonowania masywnych elementów takich jak wieże artyleryjskie okrętów i lufy dział czy też otwierania i zamykania podwozi w samolotach gwałtownie wzrosło. Obecnie tego typu układów używa się praktycznie wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża przenoszona siła oraz precyzja sterowania, przez co oferta hydrauliki siłowej jest obecnie bardzo bogata.

Elementy hydrauliki siłowej wchodzące w skład układów hydraulicznych

Projektowanie układów hydrauliki siłowej wymaga uwzględnienia niezbędnych do prawidłowej pracy elementów. Podstawą wszystkich układów są pompy hydrauliczne, których zadaniem jest wytworzenie ciśnienia w całym układzie. Za przekazywanie energii hydraulicznej do odbiorników odpowiedzialna jest armatura hydrauliczna w skład której wchodzą takie elementy jak: szybkozłącza hydrauliczne, elementy złączne, węże hydrauliczne. W celu zmiany kierunku przepływu cieczy, lub zmiany jej parametrów (ciśnienie, przepływ) stosowane są zawory hydrauliczne - przykładowo zawory kulowe, elektrozawory cetop, rozdzielacze hydrauliczne, czy orbitrole hydrauliczne. Elementy wykonawcze układu hydrauliki siłowej to przede wszystkim siłowniki hydrauliczne (cylindry hydrauliczne) oraz silniki hydrauliczne. Dodatkowo w celu poprawienia parametrów pracy oferta hydrauliki siłowej uzupełniana jest o takie pozycje jak chłodnice oleju, manometry glicerynowe, uszczelnienia hydrauliczne, filtry hydrauliczne, amortyzatory hydrauliczne. Wszystkie te elementy mają wpływ na jakość pracy układu hydraulicznego wysokiego ciśnienia.

Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-15 z 2020

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-15 z 2020

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Ładuję...

Pompy hydrauliczne

Jest podstawowym elementem układów hydraulicznych. Oferujemy pompy hydrauliczne zębate oraz tłokowe oraz szereg akcesoriów do pomp w tym między innymi.: sprzęgła kłowe, łączniki dzwonowe, przyłącza hydrauliczne.

Zawory hydrauliczne

Na platformie B2B oferujemy Zawory hydrauliczne liniowe oraz zawory hydrauliczne CETOP.

Rozdzielacze hydrauliczne i akcesoria do rozdzielaczy

W ofercie rozdzielacze monoblokowe, sekcyjne, sterowane elektrycznie.

Chłodnice oleju hydraulicznego

W naszej ofercie Chłodnice oleju hydraulicznego 12VDC, 24VDC, 230VAC i 400VAC, chłodnice z napędem hydraulicznym, termostaty do chłodnic oraz części i akcesoria do chłodnic hydraulicznych.

Zasilacze hydrauliczne

Zasilacze hydrauliczne stacjonarne oraz Minizasilacze hydrauliczne w tym specjalnego zastosowania.

Orbitrole

Orbitrole do układu otwartego z reakcją i bez reakcji, do układu zamkniętego (bez reakcji), orbitrole z LOAD SENSING,

Akumulatory hydrauliczne (hydroakumulatory)

W ofercie akumulatory membranowe oraz pęcherzowe

Silniki hydrauliczne

Silniki hydrauliczne zębate, tłoczkowe, gerotorowe oraz silnik orbitalne

Akcesoria do zasilaczy hydraulicznych

Linki do rozdzielacza hydraulicznego (cięgna Bowdena), Joysticki do rozdzielaczy hydraulicznych.

Zastosowanie hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa znajduje zastosowanie w praktycznie każdej branży wykorzystującej maszyny robocze – zaczynając od  rolnictwa, a na przemyśle zbrojeniowym i morskim kończąc. Zalety układów hydraulicznych sprawiają, że są to obecnie najbardziej rozpowszechnione rozwiązania wszędzie tam, gdzie wymagane są duże siły do poruszania elementów roboczych maszyn. Układy hydrauliczne wysokiego ciśnienia znajdziemy w ciągnikach rolniczych, maszynach budowlanych, stacjonarnych prasach i wielu innych.

Sklep hydraulika siłowa | Co oferuje nasza Platforma B2B?

Aby sprostać wysokim wymaganiom klientów IOW TRADE, dostarcza szeroki asortyment najwyższej jakości elementów hydrauliki siłowej. Jako dostawca hydrauliki siłowej z wieloletnim doświadczeniem dbamy o wysoką jakość oferowanych produktów. W B2B można znaleźć między innymi silniki hydrauliczne, chłodnice oleju oraz orbitrole hydrauliczny. Asortyment naszej sklepu hydrauliki siłowej stale powiększa się o nowe produkty i grupy produktów. Wszystkich zainteresowanych ofertą, którzy nie mogą odnaleźć odpowiedniego produktu, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Projektowanie układów hydrauliki siłowej

Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest prawidłowa obsługa sprzętu hydraulicznego, dlatego zespół naszych specjalistów służy pomocą przy projektowaniu układów hydrauliki siłowej, doborze elementów hydrauliki siłowej, czy też podłączeniu rozdzielacza hydraulicznego. Oferujemy także usługi regeneracji elementów hydrauliki siłowej (wymiana uszczelnień hydraulicznych, naprawy).