Chłodnice oleju hydraulicznego

Chłodnica hydrauliczna to element wykorzystywany w systemach hydraulicznych, którego zadaniem jest obniżenie temperatury cieczy roboczej, a tym samym poprawienie charakterystyki cieplnej układu hydraulicznego. Wysoka temperatura powstaje w wyniku pracy systemu hydraulicznego - podczas sprężania oleju w pompie, oraz w czasie pracy jaką wykonuje siłownik hydrauliczny, czy też silnik hydrauliczny ciecz robocza nagrzewa się i zmniejsza swoją gęstość, co prowadzi do zmniejszenia wydajności całego układu hydraulicznego. Chłodnica oleju hydraulicznego pozwala na obniżenie temperatury przepływającego przez nią medium do optymalnego dla pracy systemu hydraulicznego poziomu. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest chłodnica oleju powietrzna, gdzie chłodzenie czynnika przebiega w wyniku tłoczenia przy pomocy wentylatora przez elementy wymiennika ciepła powietrza atmosferycznego. Za sterowanie uruchamianiem wentylatora odpowiada termostat chłodnicy, który pod wpływem zadanej temperatury załącza napęd nawiewu powietrza. Sprawność układu chłodzenia oleju hydraulicznego zależy od jakości chłodnic oleju zastosowanych w układzie, wymagany jest także odpowiedni dobór chłodnicy oleju do warunków panujących w układzie.

Pomoc w doborze odpowiednej chłodnicy hydraulicznej dla twojego urządzenia

Chłodnica to podstawowy element wyposażenia układu hydraulicznego równie ważny jak silnik hydrauliczny, zawór hydrauliczny, czy też siłownik hydrauliczny, dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór chłodnicy oleju hydraulicznego aby nie dopuścić do spadku sprawności cieplnej układu hydraulicznego. W związku z tym nieoceniona może okazać się pomoc naszego zespołu inżynierów doskonale rozumiejących zagadnienia jakości chłodnic oleju, służących pomocą w doborze odpowiedniego rozwiązania do Państwa potrzeb.

Szeroka oferta chłodnic hydraulicznych i podzespołów

Nasza oferta obejmuje szeroki asortyment chłodnic, czy to chłodnica oleju powietrzna, czy chłodnica oleju transmisyjnego jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania o różnych gabarytach, właściwościach odprowadzania ciepła oraz sposobach napędu wentylatorów (silnik hydrauliczny, silnik elektryczny o dowolnym napięciu). Zapewniamy także wyposażenie dodatkowe, takie jak mocowania chłodnic do elementów maszyn, termostaty o szerokim zakresie temperatur.

Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-26 z 34

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-26 z 34

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
Ładuję...