Orbitrole - hydrauliczne zawóry skrętu

Orbitrole

Orbitrol hydrauliczny to zawór sterowania skrętem kół pojazdów służący do zmiany kierunku przepływu cieczy roboczej w układach kierowniczych, co umożliwia precyzyjną regulację kierunku poruszania się pojazdu. Stosowanie hydrostatycznego układu sterowania pozwala na uzyskanie odpowiednich sił, niezbędnych do zmiany położenia kół o dużej średnicy oraz masie, które trudno byłoby uzyskać w tradycyjnym - mechanicznym układzie kierowania. Dlatego doskonale sprawdzi się w każdym urządzeniu zaliczanym do sprzętu ciężkiego, niezależnie od jego zastosowania, takim jak ciągnik rolniczy, kombajn, koparka itp. Orbitrol do wspomagania kierownicy to obecnie najpopularniejsze, oraz najbardziej korzystne rozwiązanie w konstrukcji układów sterowania nowoczesnych pojazdów roboczych.

Orbitrol kierowniczy - korzyści ze stosowania

Orbitrole do wspomagania kierownicy to elementy sterujące pozwalające na uproszczenie budowy, zmniejszenie gabarytów oraz masy całego układu kierowniczego w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań mechanicznych gdyż w tego typu rozwiązaniach nie ma bezpośredniego połączenia poprzez przekładnie, drążki i inne elementy układów skrętu pomiędzy kierownicą a kołami pojazdu, a więc nie są wymagane dodatkowe elementy układu kierowniczego. Dodatkowo układy sterowania w skład których wchodzi orbitrol hydrauliczny zapewnia dużą swobodę w projektowaniu pojazdów – kabina operatora nie musi znajdować się w pobliżu osi skrętnej. Pompa zasilająca orbitrol najczęściej jest także główną pompą hydrauliki w maszynie, więc sterowanie kierownicą nie wymaga zazwyczaj znacznego rozbudowania hydrauliki bez względu na typ układu hydraulicznego zastosowanego w maszynie. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli także ograniczyć wymagane elementy układy skrętu, a co za tym idzie obniżyć koszt projektowanej maszyny. Orbitrol do wspomagania kierownicy nie jest skomplikowanym urządzeniem, a co za tym idzie ryzyko uszkodzenia i związanych z tym kosztów naprawy jest niskie.

Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-22 z 92

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-22 z 92

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
Ładuję...

Orbitrol - budowa

Tego typu zawory zbudowane są z korpusu z wyfrezowanymi w nim kanałami wewnątrz którego znajduje się element, który poruszany jest prze ruch koła kierownicy. Kształt wewnętrznego elementu sprawia, że podczas obracania kierownicą odsłaniany jest otwór wylotowy umożliwiając przepływ oleju do jednego z siłowników sterujących położeniem kół maszyny. Prosta konstrukcja i zasada działania sprawia, że orbitrole są niezawodne i trwałe co zapewnia długą, bezawaryjną i precyzyjną pracę układu kierowania pojazdu. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama zaworów sterowania hydrostatycznego dostosowana do konkretnych wymagań stawianych przez użytkownika.

Zawór skrętu - rodzaje

Orbitrole kierownicze występują w kilku rodzajach różniących się między sobą budową wewnętrzną, która wpływa na zachowanie kierownicy podczas pracy. Podstawowego typu orbitrol hydrauliczny zapewnia brak odczuwalnej reakcji przenoszonej na kierownicę z koła jezdnego w przypadku najechania na przeszkodę, to znaczy że nawet przy silnym uderzeniu nie będzie odczuwalny ruch koła kierownicy. Innym rodzajem są orbitrole z reakcją, w tym przypadku elementy układu kierowniczego wpływają na sterowanie kierownicą powodując przenoszenie ruchów pochodzących od koła na kierownicę. Jeszcze innym rodzajem są orbitrole kierownicze z systemem Load Sensing, za pomocą którego może być sterowana pompa zasilająca orbitrol dostosowując wydatek pompy do zapotrzebowania orbitrola.

Kupuj online orbitrole na Platformie P2B

Nasza platforma B2B (sklep internetowy) zapewnia dostęp do szerokiej gamy modeli. Proponujemy orbitrole do wspomagania kierownicy do najpopularniejszych maszyn i pojazdów (orbitrol ospc), jak również zaawansowane rozwiązania dostosowane do indywidualnych zastosowań w nietypowych aplikacjach uwzględniając typ układu hydraulicznego (np. orbitrol ospc 100 on, ospc 160, ospc 200). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą online.