Filtry oleju

Filtry oleju są niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania wszystkich pojazdów drogowych i urządzeń przemysłowych, wykorzystujących silniki spalinowe. Ich głównym zadaniem jest oczyszczanie oleju z zanieczyszczeń, które powstają w wyniku tarcia podzespołów silnika. Jakość filtra przekłada się bezpośrednio na jakość oleju w naszym silniku. W dzisiejszych czasach samochodowe filtry oleju odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu silnika w dobrej kondycji. Ich głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z oleju, co przekłada się na wydłużenie żywotności silnika i zmniejszenie kosztów eksploatacji. Tylko czysty olej, może zapewnić odpowiednią pracę silnika, dlatego do prawidłowego zabezpieczania twojego silnika jak i do utrzymania wysokiej jakości oleju, polecamy np. oryginalne filtry oleju Mann, Blueline, Wix, Donaldson, są to niezawodne filtry, które sprostają najtrudniejszym warunkom pracy.

W tym artykule przedstawimy ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat filtrów oleju, ich zasady działania, rodzajów i znaczenia dla twojego pojazdu.

Zasada działania filtrów oleju

Filtr oleju silnikowego jest urządzeniem zaprojektowanym do usuwania zanieczyszczeń z oleju silnikowego. Głównym celem filtracji jest zatrzymanie cząstek stałych, jak pyły, opiłki metalowe czy osady, które mogą być szkodliwe dla silnika. Filtry oleju samochodowego są niezbędne, ponieważ czysty olej jest kluczowy dla optymalnego działania silnika można wręcz powiedzieć, że jest układem krążenia każdego pojazdu.

Podstawową zasadą działania filtrów oleju samochodowego jest przepuszczanie oleju przez materiał filtracyjny, który zatrzymuje cząstki zanieczyszczeń. Filtry oleju samochodowego są wyposażone w różnego rodzaju materiały filtracyjne, takie jak włókna syntetyczne, bawełniane czy celulozowe. W zależności od rodzaju filtra, mogą być one zaprojektowane do zatrzymywania różnych rozmiarów cząstek.

Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-15 z 1165

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-15 z 1165

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Ładuję...

Rodzaje filtrów oleju

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów filtrów oleju silnikowego, różniących się konstrukcją i zastosowaniem. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów filtrów:

Filtr przepływowy

Filtr pełno-przepływowy jest najbardziej powszechnym rodzajem filtra oleju pojazdu. Jego główną cechą jest przepuszczanie całego przepływu oleju przez filtr dzięki czemu zapewnia on skuteczną filtrację, usuwając zanieczyszczenia, które mogłyby przedostać się do silnika. Filtry pełno przepływowe są zazwyczaj wyposażone w zaawansowane materiały filtracyjne, które zapewniają wysoką wydajność i długą żywotność.

Filtr bocznikowy

Filtr bocznikowy, zwany również filtrem obwodowym, jest drugim rodzajem filtrów oleju pojazdu. W tym przypadku tylko część oleju jest przepuszczana przez filtr, a reszta płynie wokół niego. Filtry bocznikowe są zazwyczaj stosowane jako dodatkowe filtry, które zapewniają jeszcze lepszą filtrację i dodatkowe źródło filtracji oleju w układzie. Ich główną zaletą jest mniejszy opór przepływu, co pozwala na zachowanie optymalnego ciśnienia oleju w silniku.

Filtr odśrodkowy

Filtry odśrodkowe są alternatywną opcją dla filtrów bocznikowych zapewniając dodatkową ochronę silnika poprzez usuwanie osadów i zanieczyszczeń znajdujących się w oleju. Głównymi zaletami takiego rozwiązania jest dłuższe okresy pomiędzy serwisami, przedłużona żywotność oleju czy zmniejszone zużycie silnika. Przykładem są tu filtry MANN&HUMMEL z serii FM200.

Dlaczego filtry oleju są tak ważne?

Filtr oleju samochodowego odgrywa kluczową rolę w ochronie silnika przed zanieczyszczeniami. Czystość oleju silnikowego jest kluczowa ponieważ znajduje się on we wszystkich mechanicznych i ruchomych częściach silnika od powiadając za jego właściwe działanie. Jeśli zanieczyszczenia przedostaną się do silnika, mogą one powodować zużycie jego elementów, korozję i inne problemy, które skracają jego żywotność. Dlatego ważne jest, aby regularnie wymieniać filtr oleju samochodowego i dbać o jego odpowiednie działanie.

Jak dobrać odpowiedni filtr oleju

Podczas wyboru samochodowego filtra oleju należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Oto najważniejsze z nich:

Kompatybilność

Upewnij się, że wybrany filtr jest kompatybilny z modelem i rocznikiem twojego pojazdu. Sprawdź specyfikacje producenta lub skonsultuj się z doradcą technicznym IOW, aby dobrać odpowiedni filtr.

Jakość

Wybieraj filtry renomowanych producentów, które są znane z wysokiej jakości. Filtry o niskiej jakości mogą nie zapewniać skutecznej filtracji i mogą się szybko zużywać, co wymaga częstszej wymiany i zwiększa ryzyko awarii.

Wydajność

Zwróć uwagę na wydajność filtra, czyli jego zdolność do skutecznego zatrzymywania zanieczyszczeń. Filtry o wyższej wydajności zapewniają lepszą ochronę silnika.

Częstotliwość wymiany

Sprawdź, jak często należy wymieniać samochodowy filtr oleju . Filtry wysokiej jakości zazwyczaj mają dłuższą żywotność i mogą być używane przez dłuższy czas.

Podsumowanie

Filtr oleju samochodowego jest niezbędnym elementem dla prawidłowego działania silnika. Wybierając odpowiedni filtr, należy wziąć pod uwagę kompatybilność, jakość, wydajność i częstotliwość wymiany. Pamiętaj, że inwestycja w wysokiej jakości oryginalny filtr oleju samochodowego przekłada się na dłuższą żywotność silnika i większą ochronę przed zanieczyszczeniami. Zadbaj o regularną wymianę filtra oleju samochodowego, aby utrzymać silnik w jak najlepszej kondycji.

Filtry oleju wysoka jakość i szeroki wybór

Prezentowane w naszym B2B filtry oleju cechuje wysoka jakości wykonania i niezawodność pracy. Stawiamy na sprawdzonych dostawców z wieloletnim doświadczeniem. Oferta dotyczy znanych i cenionych marek na świecie. Dostępne filtry oleju w naszym B2B, możemy podzielić na filtry kompletne puszkowe i wymienne wkłady filtracyjne. Filtry puszkowe w większości przypadków przypominają walec, różnią się od siebie podstawowymi parametrami technicznymi, rozmiarem puszki i średnicą gwintu. Wkłady filtracyjne są dodatkowym elementem wymiennym, różnią się budową, materiałami z jakiego zostały wykonane włókna i rozmiarem. Zaletą wymiennych wkładów filtracyjnych jest ich konstrukcja, która umożliwia łatwą utylizację dzięki temu filtry te stają się bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. W obu przypadkach głównym zadaniem filtrów jest usuwanie zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na pracę całego układu. Filtry oleju są coraz bardziej precyzyjne, zdolność filtracji medium filtracyjnego sięga od 1 do 50 μm. Osoby zainteresowane nabyciem profesjonalnych filtrów olejowych zachęcamy do składania zapytań za pośrednictwem naszego serwisu. Zapewniamy błyskawiczną wysyłkę produktów pod wskazany adres oraz korzystne ceny. W przypadku jakichkolwiek pytań chętnie udzielimy odpowiedzi drogą mailową lub telefoniczną. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!